META SHPËRTHEN ndaj RAMËS në studio: Ai QEN BIR QENI, KËLYSH BLLOKU që po provokon popullin tonë ta dijë se ka të bëjë me një President nga Skrapari

Publikuar tek: politike, më 21:26 30-10-2020 META SHPËRTHEN ndaj RAMËS në studio: Ai QEN BIR QENI, KËLYSH BLLOKU që po provokon popullin tonë ta dijë se ka të bëjë me një President nga Skrapari Ilir Meta

Ka shpërthyer në akuza dhe ofendime presidenti Ilir Meta ndaj kryeministrit Edi Rama në emisionin “Zonë e Lirë” mbrëmjen e sotme.

Meta e ka quajtur Ramën “qen bir qeni” dhe “këlysh blloku” që po provokon shqiptarët, por e ka paralajmëruar se ka të bëjë me një president nga Skrapari.

“Që të frikësohet luani nga lepuri, kjo ska kuptim. Lepurin e kanë kapur në çark. Ai trim sa Izetbegovici nuk është. Ai bën si i fortë me shqiptarët, por ai është një këlysh blloku që ka të bëjë me një president nga Skrapari.

Po i them sot: Mos guxo të provokosh trazira në Shqipëri për llogari të sorosit dhe miqve të tu serbë, sepse do kesh të bësh me 10 milionë shqiptarë. Prandaj nuk del në studio ai, çuni i Kristaqit, që thjotë se jam krenar për babanë që vari Havzi Nelën. Të ketë kujdes se ka 4-5 vite që provokon popullin tonë, që bën lojëra. Ka ardhur momenti që do ketë ndarje mes shqiptarëve dhe shqipfolësve, midis të shiturve dhe atyre që e duan Shqipërinë. ai është një pinok, është një mashtrues. Unë jam Ilir Meta, jam nga Skrapari. Mua të më thotë dëshmor ai qen bir qeni”, tha Meta.Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shpërblim për vit të ri? Beqajt ‘nuk i del e keqja me pensionistët’: S’është koha të hapim orekse
S’përmbahet Meta: E bëj Ramën që të mos ketë vrimë ku të futet! Të bie dëshmor është krenari, jo si ai që ia marrin gratë të tjerët... »
Article Logic
Execution time: 0.011206150054932
array(1) { ["section"]=> string(153) "meta-shperthen-ndaj-rames-ne-studio-ai-qen-bir-qeni-kelysh-blloku-qe-po-provokon-popullin-tone-ta-dije-se-ka-te-beje-me-nje-president-nga-skrapari-225849" }