Meta sot në orën 13:00 shkon vetë në SPAK: Kallëzim penal për Etilda Gjonajn dhe funksionarë të lartë të përfshirë në veprimtari të rëndë kriminale

Publikuar tek: politike, më 13:11 24-02-2020 Meta sot në orën 13:00 shkon vetë në SPAK: Kallëzim penal për Etilda Gjonajn dhe funksionarë të lartë të përfshirë në veprimtari të rëndë kriminale Meta-Gjonaj

Ashtu sikurse paralajmëroi presidenti Ilir Meta, sot në orën 13:00, do të shkojë personalisht në ambientet e SPAK për të bërë kallëzimin Penal ndaj ministres së Drejtësisë Etilda Gjonajn të cilën e akuzon, bashkë me funksionarë të tjerë të lartë, si të përfshirë në veprimtari kriminale në funksion të grushtit të shtetit.

Lajmin e bën me dije zëdhënësi i Presidentit, Tedi Blushi i cili shkruan:

“Presidenti i Republikës Sh.T.Z Ilir Meta do të depozitojë sot personalisht në ora 13:00, në Prokurorinë e Posaçme SPAK, kallëzimin penal për Ministren në detyrë të Drejtësisë, Etilda Gjonaj dhe funksionarë të tjerë të lartë të përfshirë në veprimtari të rëndë kriminale, në funksion të grushtit të shtetit.

#PërKushtetutën #PërShqipërinë #PërKombin”.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0068709850311279
array(1) { ["section"]=> string(153) "meta-sot-ne-oren-13-00-shkon-vete-ne-spak-kallezim-penal-per-etilda-gjonajn-dhe-funksionare-te-larte-te-perfshire-ne-veprimtari-te-rende-kriminale-196259" }