Meta takim me ministrin e Jashtëm Enzo Moavero Milanesi: Italia mbështetëse e Shqipërisë

Publikuar tek: aktualitet, më 18:48 15-01-2019 Meta takim me ministrin e Jashtëm Enzo Moavero Milanesi: Italia mbështetëse e Shqipërisë

Presidenti Ilir Meta ka mbajtur ditën e sotme një takim me ministrin e Jashtëm të Italisë, Enzo Moavero Milanesi.

Gjatë këtij takimi presidenti dhe ministri italian kanë diskutuar mbi marrëdhëniet dhe partneritetin strategjik mes dy vendeve.

Me anë të një postimi në Facebook, Meta thekson se Italia është mbështetëse e madhe e perspektivës europiane të Shqipërisë. 

'Pata sot një bashkëbisedim miqësor me Ministrin e Jashtëm të Italisë, z.Enzo Moavero Milanesi, mbi marrëdhëniet e shkëlqyera dhe të partneritetit strategjik mes dy vendeve tona. 
Italia, mbështetëse e madhe e perspektivës europiane të Shqipërisë. 
Të angazhuar për të adresuar së bashku sfidat në dy anët e Adriatikut dhe në kuadër të Trojkës së OSBE 2018-2020', shkruan Meta.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « EKSKLUZIVE: Nga përqafimet me familjarët, te fuoristrada e Ardi Veliut. Si u dorëzua Balili pas dy vitesh në arrati (VIDEO)
Mbledhja e parë e KED, zbardhen vendimet »
Article Logic
Execution time: 0.011500120162964
array(1) { ["section"]=> string(94) "meta-takim-me-ministrin-e-jashtem-enzo-moavero-milanesi-italia-mbeshtetese-e-shqiperise-148934" }