Meta takim me zv. Presidentin e PE: Më siguroi mbështetje për anëtarësimin e Shqipërisë në BE

Publikuar tek: aktualitet, më 18:14 23-04-2019 Meta takim me zv. Presidentin e PE: Më siguroi mbështetje për  anëtarësimin e Shqipërisë në BE

Presidenti i vendit Ilir Meta ka zhvilluar një takim me zëvendës Presidentin e Parlamentit Europian dhe eurodeputetin e 'Lëvizjes 5 Yjet', Fabio Massimo Castaldo.

Ata kanë ndarë bindjet për forcimin e mëtejshëm të marrëdhënieve të shkëlqyera mes Shqipërisë dhe Italisë.

Meta shprehet se Castaldo i siguroi mbështetje për anëtarësimin e Shqipërisë në BE.

'I gëzuar të takoja sot Zëvendës Presidentin e Parlamentit Europian dhe eurodeputetin e 'Lëvizjes 5 Yjet', z.Fabio Massimo Castaldo, me të cilin ndamë bindjen për forcimin e mëtejshëm të marrëdhënieve të shkëlqyera mes Shqipërisë dhe Italisë. 
Më siguroi për mbështetje në procesin e anëtarësimit të vendin tonë në Bashkimin Europian', shkruan Meta  në 'Facebook'.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.021570920944214
array(1) { ["section"]=> string(98) "meta-takim-me-zv-presidentin-e-pe-me-siguroi-mbeshtetje-per-anetaresimin-e-shqiperise-ne-be-161572" }