Meta takon ambasadorin amerikan në Tiranë, paralajmëron konferencë

Publikuar tek: politike, më 13:55 17-11-2019 Meta takon ambasadorin amerikan në Tiranë, paralajmëron konferencë Presidenti Ilir Meta - Ambasadori amerikan për Liritë Fetare Ndërkombëtare, Sam Brownback

Presidenti Ilir Meta ka mbajtur një takim me ambasadorin amerikan për Liritë Fetare Ndërkombëtare, Sam Brownback.

Në një postim në Facebook, Meta bën të ditur se ditën e nesërme, do të mbajnë një konferencë të përbashkët për Lirinë Fetare.

“Një kënaqësi e veçantë të kem Ambasadorin Sam Brownback në Tiranë si mysafirin tim special. Do të jemi së bashku nesër në Konferencës për Lirinë Fetare. SHBA gjithmonë një kampion i lirisë dhe drejtësisë. Zoti e bekoftë miqësinë shqiptaro-amerikane!”, shkruan Meta krahas fotos në Facebook.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.029067993164062
array(1) { ["section"]=> string(72) "meta-takon-ambasadorin-amerikan-ne-tirane-paralajmeron-konference-186185" }