Meta takon kreun e politikave të BE në Itali: Përqëndrim te 5 prioritetet kyçe

Publikuar tek: politike, më 11:26 26-11-2015 Meta takon kreun e politikave të BE në Itali: Përqëndrim te 5 prioritetet kyçe Ilir Meta takon Vannino Chiti

Ilir Meta u prit në Romë nga Kryetari i Komisionit të Politikave të Bashkimit Evropian në Senatin Italian Vannino Chiti. Meta dhe Vannino Chiti biseduan mbi forcimin e bashkëpunimit ndërparlamentar në kuadër të procesit të integrimit evropian të Shqipërisë.

Meta shprehu mirënjohjen për mbështetjen e pandalur të Italisë ndaj procesit të integrimit evropian të Shqipërisë dhe theksoi se përpjekjet e vendit tonë janë përqëndruar tek avancimi i agjendës së 5 prioriteteve, duke u fokusuar në reformën kyçe të sistemit të drejtësisë.

“ Vlerësoj arritjet e Shqipërisë, siç u evidentuan edhe në progres-raportin e fundit të Komisionit. Italia do të qëndrojë gjithnjë pranë Shqipërisë për avancimin e axhendës evropiane të vendit tonë dhe të të gjithës rajonit”, u shpreh Chiti.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0094890594482422
array(1) { ["section"]=> string(83) "meta-takon-kreun-e-politikave-te-be-ne-itali-perqendrim-te-5-prioritetet-kyce-26317" }