Meta uron festën e Sulltan Novruzit: Pranverë në zemrën e çdo shqiptari dhe besimtari bektashian

Publikuar tek: aktualitet, më 10:23 22-03-2020 Meta uron festën e Sulltan Novruzit: Pranverë në zemrën e çdo shqiptari dhe besimtari bektashian Presidenti Ilir Meta

Presidenti Ilir Meta me anë të një postimi në rrjetet sociale ka uruar festën e Sulltan Novruzit.

Meta shkruan se festimet janë në momente të vështira, që përkojnë me lindjen e Imam Aliut, që simbolizon lindjen e shpresës dhe rigjallërimit të natyrës.

"Gëzuar Festën e Sulltan Nevruzit dhe Pranverë në zemrën e çdo shqiptari dhe besimtari bektashian!Festimet Tuaja në këto momente të vështira, por në një ditë që përkon me lindjen e Imam Aliut dhe që simbolizon lindjen e shpresës e rigjallërimit të natyrës, le të kthehen në lutje drejt Zotit për shëndetin e çdo anëtari të familjes Tuaj dhe të gjithë shqiptarëve!

Së bashku do t'ia dalim!

Zoti qoftë me ne gjithmonë!

Zoti e bekoftë Shqipërinë dhe kombin shqiptar", shkruan Meta.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0093550682067871
array(1) { ["section"]=> string(102) "meta-uron-festen-e-sulltan-novruzit-pranvere-ne-zemren-e-cdo-shqiptari-dhe-besimtari-bektashian-199593" }