Presidenti Ilir Meta uron Joe Biden: Marrëdhëniet tona do të zhvillohen më tej, do vijojmë të mbështetemi tek SHBA

Publikuar tek: aktualitet, më 18:20 20-01-2021 Presidenti Ilir Meta uron Joe Biden: Marrëdhëniet tona do të zhvillohen më tej, do vijojmë të mbështetemi tek SHBA Ilir Meta

Pas Olta Xhaçkës, urimi i dytë nga Shqipëria për presidentin e ri të SHBA, Joe Biden, vjen nga Kreu i Shtetit tonë, Ilir Meta.

Presidenti i Shqipërisë i shpreh Biden urimet më të sinqerta dhe në emër të popullit shqiptar, gjithashtu dhe zv.presidentes Kamala Harris.

Meta shprehet i bindur se marrëdhëniet tona do të vazhdojnë të zhvillohen më tej teksa garanton se vendi ynë do të vijojë të mbështetet tek SHBA dhe NATO, si garanci jetike për paqen dhe stabilitetin në Ballkan dhe botë.  

Screenshot_15.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « 'Sytë janë nga ju', Olta Xhaçka uron e para presidentin Joe Biden dhe Kamala Harris
I akuzuar për pengmarrje, arrestohet 33-vjeçari nga Burreli (DETAJE) »
Article Logic
Execution time: 0.013099908828735
array(1) { ["section"]=> string(103) "meta-uron-joe-biden-marredheniet-tona-do-te-zhvillohen-me-tej-do-vijojme-te-mbeshtetemi-tek-shba-235743" }