Meta viziton shtëpitë e goditura nga tërmeti në Armathë: Detyra jonë proritare është evidentimi i sigurisë

Publikuar tek: aktualitet, më 13:42 08-12-2019 Meta viziton shtëpitë e goditura nga tërmeti në Armathë: Detyra jonë proritare është evidentimi i sigurisë

Presidenti Ilir Meta ka vizituar disa shtëpi të goditura nga tërmeti në Armathë të Durrësit.

Përmes një statusi në ‘Facebook’, Meta ka treguar se ka biseduar me banorët për përballimin e pasojave të rënda.

Kreu i shtetit thekson se detyrë prioritare është vazhdimi i evidentimit të sigurisë së banesave dhe ndihma për emergjencën aktuale.

‘Sot në Armathë vizitova disa shtëpi të goditura rëndë nga tërmeti dhe biseduam me banorët për përballimin e pasojave të rënda. Vazhdimi me përgjegjësi të plotë i evidentimit të sigurisë së banesave dhe ndihma për emergjencën aktuale, detyrë prioritare’, shkruan Meta.

 

78507396_2662846703761586_6074302728392146944_o.jpg

78849330_2662846800428243_8506881336223465472_o.jpg

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.028769969940186
array(1) { ["section"]=> string(112) "meta-viziton-shtepite-e-goditura-nga-termeti-ne-armathe-detyra-jone-proritare-eshte-evidentimi-i-sigurise-188768" }