META zbulon 'sekretin': Miranda XHEMALÇE nuk pranoi betimin e Arta VORPSIT (ARSYEJA)  

Publikuar tek: aktualitet, më 12:21 16-11-2019 META zbulon 'sekretin': Miranda XHEMALÇE nuk pranoi betimin e Arta VORPSIT (ARSYEJA)   Ilir Meta (m) dhe Arta Vorpsi (d)

Presidenca zbulon se kryetarja e Dhomës së Noterëve Miranda Xhemalçe nuk ka pranuar betimin e Arta Vorpsit si anëtare e pestë e Gjykatës Kushtetuese.

Pas njoftimi se do të publikohet një video me të gjitha shkeljet e kreut të KED-së Ardian Dvorani për ndërhyrjet në emërimet e anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese, presidenca, nëpërmjet Këshilltarit për Mediat Tedi Blushi vlerëson vendimin e Xhemalçes, pasi kuptoi se betimi duhet ë bëhet vetëm në institucionin e Presidentit të Republikës.

'' Kjo VIDEO me prova të pakundërshtueshme, do zbulojë fytyrën e vërtetë të një individi të papërgjegjshëm, i cili guxoi në mënyrë të tmerrshme kriminale t’i përvetësojë kompetencat kushtetuese Presidentit të Republikës, që as noterja e nderuar znj.Miranda Xhemalçe nuk pranoi ta bënte, pasi e dinte shumë mirë se betimi me dorën mbi Kushtetutë bëhet vetëm në Institucionin e Presidentit të Republikës dhe askund tjetër'', thuhet në njoftimin për mediat të Tedi Blushit.

Kujtojmë që Arta Vorpsi u betua te zyra noteriale e Miranda Xhemalçes, por presidenti Meta dhe Gjykata Kushtetuese i japin të drejtë Marsida Xhaferllarit të ushtrojë detyrën si anëtare e GJK-së.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « META nuk tërhiqet nga 'lufta', kërcënon me VIDEO DVORANIN: Do ta shikojë e gjithë EUROPA (PAS KALLËZIMIT PENAL)
Basha nga Devolli: Duhen zgjedhje të parakohshme, Rama e renditi Shqipërinë tek vendet e korruptuara »
Article Logic
Execution time: 0.012254953384399
array(1) { ["section"]=> string(86) "meta-zbulon-sekretin-miranda-xhemalce-nuk-pranoi-betimin-e-arta-vorpsit-arsyeja-186083" }