Meta: Zgjedhjet e 21 qershorit konfirmuan vullnetin e lirë të qytetarëve

Publikuar tek: politike, më 13:57 29-06-2015 Meta: Zgjedhjet e 21 qershorit konfirmuan vullnetin e lirë të qytetarëve

Kryetari i Kuvendit,  Ilir Meta zhvilloi një takim me  Bashkëraporterët e Komisionit të Monitorimit të Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Evropës, Jonathan Evans dhe  Andrej Hunko.

Takimi mes Kryetarit të Kuvendit dhe Bashkëraporterëve të AP të Këshillit të Evropës u përqendrua në punën e deritanishme për avancimin e reformës në drejtësi, në zhvillimin e zgjedhjeve të fundit të pushtetit vendor dhe në zbatimin e reformës së ndarjes së re administrativo-territoriale.

Meta vuri theksin në arritjen e standardeve të suksesshme të zgjedhjeve për pushtetin vendor, të cilat i dhanë jetë ndarjes së re administrative e territoriale dhe konfirmuan vullnetin e lirë të qytetarëve shqiptarë për të zgjedhur Kryetarët e 61 bashkive të reja.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0085790157318115
array(1) { ["section"]=> string(77) "meta-zgjedhjet-e-21-qershorit-konfirmuan-vullnetin-e-lire-te-qytetareve-14881" }