Meteorologu i shpall luftë të ftohtit, shikoni si e sfidon erën 170 km/h dhe temperaturën -40 gradë (VIDEO)

Publikuar tek: bota, më 10:12 13-11-2017 Meteorologu i shpall luftë të ftohtit, shikoni si e sfidon erën 170 km/h dhe temperaturën -40 gradë (VIDEO)

Observatori New Hampshire në Washington merret me studimin e motit.

  Në vitin 1934 është shënuar era më e shpejtë në historinë e planetit Tokë: 371 km/orë.

Por tani 170 km siç shihet në video, nuk është aq shpejt sa në vitin 1934, por përsëri nuk mund të ecësh, shkruan mashable, raporton newsbomb.al.

Të premten, studiuesi i motit në këtë institucion, Tony Padham, doli jashtë në erën më të fortë të vitit, që ishte 170 km/h dhe temperatura ishte -40 gradë.

Ai vendosi të sfidojë të ftohtin ekstrem duke e quajtur këtë veprim si një “aventurë qejfi”.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Tërmet shkatërrues në Iran dhe Irak, mbi 160 viktima dhe mijëra të plagosur
Presidenti i Filipineve këngë dashurie për Trump: Ti je drita e botës (VIDEO) »
Article Logic
Execution time: 0.010287046432495
array(1) { ["section"]=> string(109) "meteorologu-i-shpall-lufte-te-ftohtit-shikoni-si-e-sfidon-eren-170-km-h-dhe-temperaturen-40-grade-video-99355" }