Metës s’i ndahet shpirti nga Sarajeva, provokon i veshur si Celtic: Hail Hail… (Mesazhi i koduar i Presidentit)

Publikuar tek: politike, më 10:25 11-07-2019 Metës s’i ndahet shpirti nga Sarajeva, provokon i veshur si Celtic: Hail Hail… (Mesazhi i koduar i Presidentit)

Presidenti Ilir Meta prej tri ditësh nuk i ndahet postimeve nga Sarajeva me tifozët e Celtic.

 

Këtë mëngjes ai është shfaqur me bluzën e tifozëve të njohur për trazirat që shkaktojnë dhe kjo nga shumë është lexuar si një mesazh i koduar i Presidentit lidhur me situatën aktuale politike që vazhdon të jetë e tensionuar pavarësisht se zgjedhjet u mbajtën më 30 qershor.

‘Mirëmëngjes! Kjo foto sot u dedikohet të gjithë tifozëve të jashtëzakonshëm të @CelticFC☘ anë e mbanë botës. Kjo bluzë është dhuratë nga miku im Rudi Vata. Pas takimit në Sarajevë besoj në: "Once you're a Celt you're alëays a Celt ... Hail Hail’, shkruan Meta në postimin e tij.

Më tej, meta ka publikuar edhe një video nga një gol i Rudi Vatës që daton në derbin e 7 majit 1995 me Rangers.

 

Screenshot_1.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.022689819335938
array(1) { ["section"]=> string(113) "metes-s-i-ndahet-shpirti-nga-sarajeva-provokon-i-veshur-si-celtic-hail-hail-mesazhi-i-koduar-i-presidentit-171850" }