Meti i Kristalit shpallet në kërkim, vidhte energjinë për Qendrën Spitalore Kristal

Publikuar tek: aktualitet, më 21:26 24-02-2015 Meti i Kristalit shpallet në kërkim, vidhte energjinë për Qendrën Spitalore Kristal Në foto, Ahmet Muçaj dhe Eliza Dushku

Pas mbylljes së “Kristalit” për Ahmet Muçaj 67 vjeç hallet nuk kanë të mbaruar.

Përfundimisht, biznesmeni dikur i suksesshëm, që mbante hapur një Universitet, jepte Diploma “false” kishte lidhje me shumë e shumë politikanë, nuk ka bërë vetëm këto, ka vjedhur edhe energjinë elektrike. Policia njofton se ka filluar procedimi penal në mungesë ndaj 67 vjeçarit, pronar i Kristalit dhe i firmës së pezulluar “Spitali Universitar Kristal” sh.p.k, pasi pas kontrollit të ushtruar në subjektin privat, u konstatua se furnizohej me energji elektrike në një linjë të dytë, në mënyrë të paligjshme. Meti i Kristalit përfundimisht është shpallur në kërkim, dhe policia thotë se po punon për kapjen e tij.

Ndërkohë që pak muaj më parë Kristal, i vendosur në Autostradë, pritej që të kthehej në një qendër profesionale. Nuk dihet se si do të vazhdojnë më tej procedurat, por ajo që dihet, është se Meti i Kristalit, ka njohje të forta politike dhe kulturore (për të janë kënduar edhe këngë), ndërkohë që është qytetar nderi i Përmetit dhe Çorovodës, si një njeri me vlera që ka kontribuar për këto qytete.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Frendo: S’kam thënë se Zhiti është mysliman, i kërkoj falje
Përplasen kokë më kokë dy autobusë mes Tiranës, plagosen 8 pasagjerë »
Article Logic
Execution time: 0.012116193771362
array(1) { ["section"]=> string(87) "meti-i-kristalit-shpallet-ne-kerkim-vidhte-energjine-per-qendren-spitalore-kristal-4360" }