Metoda e re e tmerrshme që përdorin trafikantët, klandestinën si mallra kontrabandë në Europë

Publikuar tek: bota, më 19:02 19-12-2015 Metoda e re e tmerrshme që përdorin trafikantët, klandestinën si mallra kontrabandë në Europë

Trafikantët e qenieve njerëzore kanë nisur të përdorin një metodë të re, të tmerrshme për të futur në Europë klandestinë nga vendet e Afrikës dhe Lindjes së Mesme.

Policia spanjollë ditët e fundit ka zbuluar tre raste kur klandestinën ishin fshehur brenda automjeteve, por jo në bagazhe apo sediljet e tyre siç edhe jemi mësuar të shohim.

Trafikantët kanë përshtatur makinat që klandestinët të fshihen në parakolp duke rrezikuar seriozisht jetën e tyre. 

ref04.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.027850866317749
array(1) { ["section"]=> string(98) "metoda-e-re-e-tmerrshme-qe-perdorin-trafikantet-klandestinen-si-mallra-kontrabande-ne-europe-28152" }