Michelle Obama ende në "dhimbje", vërejtje për gratë që votuan Trump

Publikuar tek: bota, më 12:57 28-09-2017 Michelle Obama ende në

Ish-Zonja e Parë e Shteteve të Bashkuara, Michelle Obama ende nuk e ka kaluar “dhimbjen” e humbjes së kandidates që mbështeti, Hillary Clinton.

Në një fjalim në Boston, Michel nuk la pa përmendur se shumica e votuesve pro Trump ishin femra, shkruan BBC, raporton newsbomb.al.

“Çdo femër , grua apo vajzë që votoi kundër Hillary Clinton, ka votuar ‘kundër zërit të saj’. Kjo nuk ka të bëjë shumë për Hillary-in, por ka të bëjë më shumë me ne si femra. Për mua ai që ju zgjodhët është sepse ju nuk ju pëlqen të dëgjoni zërin tuaj. Ju thjesht zgjidhni atë që të tjerët ju thonë”, është shprehur Ish Zonja e Parë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Publikohet numri i emigrantëve që do pranojë SHBA, sa do të jenë nga Europa
Miss-it i del situata nga kontrolli, tenton të rrotullohet dhe përfundon në pishinë (VIDEO) »
Article Logic
Execution time: 0.011079072952271
array(1) { ["section"]=> string(71) "michelle-obama-ende-ne-dhimbje-verejtje-per-grate-qe-votuan-trump-94003" }