Michelle Obama feston sot ditëlindjen, bashkëshorti i saj i dedikon fjalët më romantike

Publikuar tek: bota, më 15:34 17-01-2021 Michelle Obama feston sot ditëlindjen, bashkëshorti i saj i dedikon fjalët më romantike

Ish-zonja e parë e SHBA-së,  Michelle Obama është një frymëzim për njerëzit nëpër breza.

Ditën e sotme ajo ka festuar ditëlindjen dhe ka marrë urime nga i gjithë globi.

Por, më i veçanti sigurisht është ai i bashkoshortit të saj, Barack Obama. Ish-presidneti i SHBA-së e ka shprehur gjithmonë në publik dashurinë për gruan e tij, duke e falenderuar në çdo kohë që i ka qëndruar pranë.

Edhe gjatë daljeve të tij publike si President, Obama tregonte në çdo moment afeksionin që i jepte bashkëshortja e tij.

Michele Obama ka lobuar gjatë kohës që ishte Zonja e Parë e SHBA-së, sidomos për arsimin e vajzave dhe fjalimet e saj publike janë shumë të ndjekura.

Ata janë çifti i parë me ngjyrë që kanë jetuar në Shtëpinë e Bardhë në SHBA për 8 vite.

"Gëzuar ditëlindjen dashuria ime, gruaja ime, shoqja ime më e mirë. Çdo moment me ty është një bekim. Të dua Miche",- e uron Obama bashkëshorten e tij.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Të vaksinuarit duhet të kenë disa privilegje, ja çfarë sugjeron ministri gjerman
Pas helmimit lideri opozitar rus Navalny niset drejt Moskës, mediat e huaja raportojnë se ai mund të arrestohet sapo të zbresë në aeroport »
Article Logic
Execution time: 0.01292610168457
array(1) { ["section"]=> string(93) "michelle-obama-feston-sot-ditelindjen-bashkeshorti-i-saj-i-dedikon-fjalet-me-romantike-235340" }