Miçigan, shqiptaro-amerikanët luten për viktimat e tërmetit

Publikuar tek: foto-e-dites, më 08:25 02-12-2019 Miçigan, shqiptaro-amerikanët luten për viktimat e tërmetit

Mbrëmë në Michigan komuniteti shqiptaro-amerikan u lut për ata që humbën jetën dhe ata që u dëmtuan nga tërmeti në Shqipëri.

Në një ceremoni të organizuar nga “Kisha Pajtore” me rastin e 107 vjetorit të pavarësisë, u mblodhën fonde për të prekurit nga tërmeti.

Në tubim u bë edhe inaugurimi i një salle të re të kishës si dhe u përurua qendra kulturore Nënë Tereza.

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.024785041809082
array(1) { ["section"]=> string(65) "micigan-shqiptaro-amerikanet-luten-per-viktimat-e-termetit-188064" }