Mijëra njerëz evakuohen nga Florida, po afrohet stuhia subtropikale 'Alberto'

Publikuar tek: bota, më 09:54 28-05-2018 Mijëra njerëz evakuohen nga Florida, po afrohet stuhia subtropikale 'Alberto' Foto ilistruese

Mijëra njerëz janë evakuar nga brigjet e Florida-s pasi rajonit po i afrohet stuhia subtropikale ‘Alberto’.

E parashikuar për të mbërritur të hënën, Alberto është e para stuhi e stinës së uraganeve të Atlantikut këtë vit, që zyrtarisht fillon më 1 qershor.

Stuhia do të sjellë shi dhe erëra me shpejtësi 100 km/orë nëpër të gjitha shtetet jugore, tha Qëndra Kombëtare e Uraganeve të SHBA-së. 

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011612176895142
array(1) { ["section"]=> string(81) "mijera-njerez-evakuohen-nga-florida-po-afrohet-stuhia-subtropikale-alberto-122364" }