Mijëra shqiptarë u përgjuan në telefon, Facebook, Viber, përgjatë 2016-ës

Publikuar tek: aktualitet, më 15:28 03-04-2017 Mijëra shqiptarë u përgjuan në telefon, Facebook, Viber, përgjatë 2016-ës

3943 persona janë përgjuar përgjatë vitit 2016 në territorin shqiptar gjatë komunikimeve të tyre telefonike apo kompjuterike dhe platformave si Facebook, Viber, Whatsapp.

Shifra bëhet publike nga Prokuroria e Përgjithshme e cila sqaron se disa prej tyre vijojnë ende të përgjohen për shkak të 676 procedimeve penale nga organi i akuzës. Kryeprokurori Adriatik Lllalla ka firmosur afro 6 urdhra përgjimi gjatë vitit 2016.

Sipas të dhënave përgjatë 2016 përgjimet janë përdorur për të zbuluar një sërë veprash penale përfshirë dhe parandalimin e aktit terrorist të planifikuar në stadiumin e Shkodrës teksa do të zhvillohej ndeshja Shqipëri-Izrael e vlefshme për botërorin Rusi 2018.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ndahet nga jeta kantautori i madh Françesk Radi
Flet mjeshtri Zhani Ciko pas vdekjes së Françesk Radit: Pse nuk shkova ta shikoja në spital... »
Article Logic
Execution time: 0.0097999572753906
array(1) { ["section"]=> string(76) "mijera-shqiptare-u-pergjuan-ne-telefon-facebook-viber-pergjate-2016-es-73962" }