Miku i tij artist i njohur bëri testin e Covid dhe doli negativ, Sazan Guri rrëfen si ‘mashtroi’ mjeku: I tha më mirë të kishe dalë pozitiv sepse...

Publikuar tek: fcb-bomb, më 09:52 28-06-2020 Miku i tij artist i njohur bëri testin e Covid dhe doli negativ, Sazan Guri rrëfen si ‘mashtroi’ mjeku: I tha më mirë të kishe dalë pozitiv sepse... Sazan Guri

Ambientalisti Sazan Guri shkruan se asgjë nuk mund të na shpëtojë nga Covidi, ndërsa shton se tashmë ai e ka bërë punën e tij, duke marrë disa jetë njerëzish.

Përmes një postimi në rrjete sociale, Guri ka treguar se një mik i tij artist ka bërë testin e Covid dhe ka dalë negativ. Ndërkaq shton se mjeku i ka thënë se më mirë të ishte pozitiv pasi gripi nuk është i rrezikshëm tani. Mirëpo ky mjek sipas Gurit po atë ditë në darkë ka dalë e ka thënë se virusi është i rrezikshëm.

 “Ka njerez qe kane frike pse kapen me grip?! Po ku ta gjesh qe te kapeni, qe dmth qe nuk ke nevoje te besh vaksine. A i analizoni fjalet, jo vetem te miat, por edhe te doktoreve psh dr. Sulcebe – mqs nuk u kapem shume veta nga covidi ketu ne shqiperi, shqiptarët duhet t”i nenshtrohen vaksinimit.

Pra, ku ta gjesh qe te kapesh, pra pse na mbajne ende mbyllur. Po Suedia qe nuk u mbyll, e as maska e doreza nuk vuri, pse u kap sikur nje person me pak, pse v.diqen sikur nje person me pak, ose njesoj xhanem. Pra nuk qenka as maska, e as doreza, e as mbyllja, e as larja e duarve, etj., Zgjidhja? Sepse mbyllur apo jashte, gripi mortje mori te vetet, si ujku ne vath. Po tani na kuptuat.

Doni dhe nje fakt, njeriu im artist publik, beri kitin, doli negativ dhe u kenaq, mos i tha dr. më në ze sot qe na porosit per covidin, se do ishe mire te delje pozitiv, se gripi tani nuk eshte i rrezikshem tha ai, ne darke po ate dite doli e tha gripi eshte ende i rrezikshem, po tani e kupton lojën??.”- shkruan Sazan Guri.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0097260475158691
array(1) { ["section"]=> string(148) "miku-i-tij-artist-i-njohur-beri-testin-e-covid-dhe-doli-negativ-sazan-guri-rrefen-si-mashtroi-mjeku-i-tha-me-mire-te-kishe-dale-pozitiv-sepse-212015" }