Milan në prag të daljes nga kriza financiare, gjen sponsor të ri

Publikuar tek: sport, më 17:00 08-01-2018 Milan në prag të daljes nga kriza financiare, gjen sponsor të ri

Milani këtë vit edhe pse bëri një merkato të fuqishme, këtë vit ka hasur në vështirësi financare.

Por duket se edhe për këtë çështje do të ketë zgjedhje. Kuqezinjtë kanë arritur marrëveshjen ditën e sotme më një sponsor të ri.

Bëhet fjalë për kompaninë Vwin, e cila do të mbështesë skuadrën e Gattuzos që nga fillimi i këtij viti.

Vwin është një kompani shumë e fuqishme në tregun aziatik dhe është partneri i Bwin që me herët ka sponsorizuar Milanin.

Me këtë marrëveshje të re, Milan pritet të zgjidhe disa nga problemet më emergjente sa i përket çështjes së financave.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.031741857528687
array(1) { ["section"]=> string(70) "milan-ne-prag-te-daljes-nga-kriza-financiare-gjen-sponsor-te-ri-105854" }