Miliarderi jep 1 milionë dollarë, duhet t’i përgjigjeni vetëm 1 pyetje

Publikuar tek: bota, më 22:40 22-01-2021 Miliarderi jep 1 milionë dollarë, duhet t’i përgjigjeni vetëm 1 pyetje Robert Bigelow

Miliarderi 75 vjeçar nga Las Vegas, Robert Bigelow, ka vendosur një çmim prej 1 milionë dollarë për atë që do t’i përgjigjet pyetjes së tij.

Ai ka njoftuar se ka hapur një konkurs për shkencëtarët, të cilët me anë të një eseje me 25 mijë fjalë duhet të argumentojnë nëse ekzistenca e një shpirti vazhdon edhe pasi trupi i njeriut vdes.

Do të jetë një panel akademikësh dhe shkencëtarësh mjekësore ata që do të gjykojnë këto ese, ndërkohë që fituesi do të shpallet në 1 nëntor 2021.

Ky vendim i tiji vjen pas vdekjes së gruas së tij, me të cilën ishte i martuar për më shumë se 590 vite, por miliarderi është frymëzuar edhe nga përvojat paranormale që ka hasur gjatë jetës.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Joe Biden befason sërish, ja kujt ia beson rolin e sekretarit të Mbrojtjes
Kopshtari bën veprimin heroik, rrezikon jetën për të shpëtuar qenin (VIDEO) »
Article Logic
Execution time: 0.011666059494019
array(1) { ["section"]=> string(76) "miliarderi-jep-1-milione-dollare-duhet-t-i-pergjigjeni-vetem-1-pyetje-236030" }