Miliona spektatorë ndoqën Shqipëri - Spanjë, shifra fantastike zbulohet nga mediat spanjolle

Publikuar tek: sport, më 10:49 11-10-2016 Miliona spektatorë ndoqën Shqipëri - Spanjë, shifra fantastike zbulohet nga mediat spanjolle

Ditën e diel u luajt ndeshja ndërmjet Shqipërisë dhe Spanjës, e vlefshme për eliminatoret e Botërorit “Rusi 2018”. Mësohet se ky takim ka thyer rekord shikueshmërie televizive.

Sipas matësit të audiencës televizive në Spanjë “teinteresa.es”, 5.458.000 njerëz e kanë ndjekur ndeshjen nga televizori, pra rezultatin programi më i shikuar të dielën, shkruan Newsport.al.

Kulmi i shikueshmërisë ishte në orën 22:30, kur plot 6.546 milionë njerëz ishin përqëndruar para kanalit publik spanjoll që transmetonte këtë ndeshje kualifikuese.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.030713796615601
array(1) { ["section"]=> string(95) "miliona-spektatore-ndoqen-shqiperi-spanje-shifra-fantastike-zbulohet-nga-mediat-spanjolle-55785" }