Militanti i ISIS ekzekuton në publik nënën e tij pasi e akuzonte për apostazi

Publikuar tek: bota, më 13:40 08-01-2016 Militanti i ISIS ekzekuton në publik nënën e tij pasi e akuzonte për apostazi

Një ngjarje e ulët dhe tronditëse edhe për standartet e të ashtuquajturit Shtet Islamik ka ndodhur disa ditë më parë kur një militant ka vrarë nënën e tij.

Ali Sakr el-Qasem ekzekutoi në publik nënën e tij pasi e akuzonte atë për braktisje të fesë myslimane. Ngjarja tronditëse ka ndodhur në Raqqa, ku 20 vjeçari terrorist qëlloi me automatik nënën e tij, 45 vjeçaren Lena, përpara një turme të madhe.

Ai e akuzonte nënën për apostazi - një krim që do të thotë se dikush braktis fenë, por që është përdorur gjerë nga ISIS për të justifikuar vrasjet barbare. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Sulm me bombë në Libi, 50 të vdekur dhe 127 të plagosur
Sllovakia nuk do të pranojë më refugjatë myslimanë, pas sulmeve seksuale në Këln »
Article Logic
Execution time: 0.010590076446533
array(1) { ["section"]=> string(83) "militanti-i-isis-ekzekuton-ne-publik-nenen-e-tij-pasi-e-akuzonte-per-apostazi-29461" }