Minatorët grevistë rrëmbejnë dhe rrahin për vdekje zëvendësministrin e Brendshëm të Bolivisë

Publikuar tek: bota, më 16:35 26-08-2016 Minatorët grevistë rrëmbejnë dhe rrahin për vdekje zëvendësministrin e Brendshëm të Bolivisë

Një grup minatorësh që prej disa ditësh kishin hyrë në grevë pas uljes së ndjeshme të rrogave, kanë rrëmbyer dhe rrahur për vdekje zëvendësministrin e Brendshëm, Rodolfo Llanes.

Minatorët kanë akuzuar edhe presidentin bolivian Evo Morales, si të përfshirë në afera korruptive me firmat private që operojnë në minierat e vendit. Lajmin për vdekjen e tij e kanë konfirmuar zyrtarët vendas të cilët kanë thënë se zëvendësministri u dhunua brutalisht me sende të forta derisa ndërroi jetë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Miliarderi rrëzohet keq nga biçikleta, i shpëton vdekjes së sigurtë (Foto)
Merkel i shpëton atentatit në Pragë, autorit i gjendjen bomba gazi dhe sende të forta »
Article Logic
Execution time: 0.011265993118286
array(1) { ["section"]=> string(98) "minatoret-greviste-rrembejne-dhe-rrahin-per-vdekje-zevendesministrin-e-brendshem-te-bolivise-50959" }