‘Ministrat te Santa Quaranta, dhe kamerat’, flet Kelment Balili: Si është e vërteta

Publikuar tek: aktualitet, më 21:53 16-01-2019 ‘Ministrat te Santa Quaranta, dhe kamerat’, flet Kelment Balili: Si është e vërteta

Kelment Balili, i vetëdorëzuar në polici një ditë më parë, i është përgjigjur akuzave për lidhje me politikanë të lartë dhe pretendimeve se ka filmuar mnistra në hotelin “Santa Quaranta” në Sarandë.

Në një intervistë me gazetarin Artan Hoxha, të transmetuar në Report TV, Balili tha se nuk ka takuar asnjë ministër, dhe nuk ka pronësi te hoteli luksoz Santa Quaranta. “Hoteli është u vëllait, shikoni letrat”, shton ai.

Pjesë nga intervista:

Ministra te Santa Quaranta

Balili: Unë s’kam lidhje dhe skam patur kontakt, nuk i kam takuar. S’jam pronar po të shikosh letrat

Serveri, kamerat

Balili: Nuk kam lidhje fare nuk e di çfarë thua ti. Ai është pronë e vëllati. Unë mund të vete, por nuk kam lidhje me këto gjëra.

Të kanë akuzuar sikur ke lidhje me politikanë të lartë

Balili: Të mos merremi me akuza nga politika, drejtësia të mos implikohet nga politika, të shikojë vetëm provat. Eskobari jam unë që akuzohem për 600 kg hashash. Eskobari i vërtetë akuzohet për vrasje, rrëmbime personash, terrorizëm.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Gazetarja zë ngushtë zëvendësministrin e Brendshëm: Kur je anëtarësuar në PS?
Biznesmeni i njohur e thotë hapur: Në klubet shqiptare qëndrojnë njerëz të armatosur! Droga pihet sheshit »
Article Logic
Execution time: 0.011107921600342
array(1) { ["section"]=> string(85) "ministrat-te-santa-quaranta-dhe-kamerat-flet-kelment-balili-si-eshte-e-verteta-149111" }