Ministri Ahmetaj tregon si të aplikoni për të përfituar nga masat lehtësuese të qirave, për qytetarët dhe bizneset

Publikuar tek: politike, më 18:35 04-04-2020 Ministri Ahmetaj tregon si të aplikoni për të përfituar nga masat lehtësuese të qirave, për qytetarët dhe bizneset Ministri Arben Ahmetaj

Ministri Arben Ahmetaj ka publikuar pak më parë linkun e Drejtorisë së Përgjithshme të Tatimeve, për të gjithë qytetarët dhe bizneset e vegjël që përfitojnë nga masa lehtësuese për qiratë.

Këto masa thotë Ahmetaj janë për kategoritë e mëposhtme, të njoftuara dhe më parë nga qeveria:

- Individët të cilëve i është pezulluar/ndërprerë marrëdhënia e punës si pasojë e gjendjes së shaktuar nga Covid-19 dhe kanë kontratë qiraje;
- Studentë të cilët kishin një kontratë qiraje, përpara shpalljes së gjendjes së epidemisë;
- Persona fizikë apo juridikë me të ardhura deri në 14 milionë lekë në vit, të cilët kanë kontratë qiraje për zhvillimin e aktivitetit të tyre ekonomik, të nënshkruar përpara shpalljes së gjendjes së epidemisë dhe e kanë ndaluar aktivitetin si pasojë e gjendjes së shkaktuar nga COVID–19.

Në linkun e mëposhtëm të vënë në dispozicion nga DPT dhe ministri Arben Ahmetaj, ju mund të bëni aplikimin dhe plotësoni formularët, sipas procedurës së shpjegur:
Njoftim mbi mënyrën e aplikimit për përfitimin e lehtësirave të parashikuara në Aktin Normativ Nr. 12, datë 2.4.2020 për qiratë.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0086638927459717
array(1) { ["section"]=> string(120) "ministri-ahmetaj-tregon-si-te-aplikoni-per-te-perfituar-nga-masat-lehtesuese-te-qirave-per-qytetaret-dhe-bizneset-201360" }