Ministri australian i Tregtisë largohet nga politika: Është koha t’i hap rrugë brezit të ri e të talentuar

Publikuar tek: bota, më 09:36 10-02-2016 Ministri australian i Tregtisë largohet nga politika: Është koha t’i hap rrugë brezit të ri e të talentuar

Pas 12 vitesh në politikë, ministri i Tregtisë në Australi ka njoftuar moskandidimin në zgjedhjet e ardhshme pasi ka vendosur të largohet nga politika.

Andrew Robb, shprehte se “pas 12 vitesh përmbushës dhe të rëndësishëm. duke e lënë ekonominë vendase dhe qeverinë në formë perfekte, është koha të largohem duke iu dedikuar biznesit tim privat dhe njëkohësisht duke i hapur rrugën brezit të ri dhe mjaft të talentuar të vendit”.

Zgjedhjet  e 45-ta Parlamentare në Australi do të mbahen në 14 janar të vitit 2017.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.023841857910156
array(1) { ["section"]=> string(111) "ministri-australian-i-tregtise-largohet-nga-politika-eshte-koha-t-i-hap-rruge-brezit-te-ri-e-te-talentuar-32186" }