Ministri Cani flet nga Rrësheni për Kongresin e PS: Çfarë thotë ai për Ramën dhe zgjedhjet

Publikuar tek: politike, më 15:21 03-02-2016 Ministri Cani flet nga Rrësheni për Kongresin e PS: Çfarë thotë ai për Ramën dhe zgjedhjet

Ministri i Financave Shkëlqim Cani flet nga Rrësheni për Kongresin e Partisë Socialiste. Në valën e debateve për zgjedhje të kryetarit të të majtëve, Cani ka shprehur qëndrimin e tij duke thënë se ky është një debat i pavlerë dhe se kryeministri duhet votëbesuar.

“Debati për zgjedhjet është i pavlerë. Duhet të përqëndrohemi te reformat. S’duhet të ketë garë brenda PS. Kryetari u votua nga populli”, ka thënë ministri.

Sakaq, deputeti ben Blushi dhe deputetja Mimoza Hafizi janë të parët nga rradhët e PS të cilët këmbëngulin në zgjedhje të kryetarit.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0086240768432617
array(1) { ["section"]=> string(95) "ministri-cani-flet-nga-rresheni-per-kongresin-e-ps-cfare-thote-ai-per-ramen-dhe-zgjedhjet-31643" }