Ministri gjerman në Shqipëri: I bindur se do vazhdoni me reformat

Publikuar tek: barometri, më 08:47 23-07-2018 Ministri gjerman në Shqipëri: I bindur se do vazhdoni me reformat Foto nga konferenca

Ministri i jashtëm gjerman, Michael Roth, në një konferencë me homologun e tij Bushati, ka deklaruar se është i bindur se Shqipëria do të vijojë punën me reformat.

“I bindur që Shqipëria do të vijojë rrugën e reformave. Të krijohet një sistem ligjor solid e drejtësi e pavarur”, u shpreh Roth.

Gjithashtu, ai ka shtur se duhet të krijohet një sistem drejtësie solid dhe i pavarur.


Ndërsa, Ministri për Punët e Jashtme, Ditmir Bushati u shpreh se vendi ynë po hedhë hapa të sigurtë në rrugën drejt Bashkimit Europian.

“Sa më tepër hapa që hedhim drejt BE, aq më i sigurt bëhet procesi”, ka thënë Bushati.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.059656858444214
array(1) { ["section"]=> string(71) "ministri-gjerman-ne-shqiperi-i-bindur-se-do-vazhdoni-me-reformat-128788" }