Ministri gjerman rrëzohet nga podiumi, thyen hundën (PAMJET)

Publikuar tek: bota, më 10:14 30-10-2019 Ministri gjerman rrëzohet nga podiumi, thyen hundën (PAMJET)

Ministri gjerman i Ekonomisë Peter Altmaier mdodhet në spital pasi ra nga skena pas një fjalimi në Dortmund dhe ka thyer hundën.

I besuari i Angela Merkel, Altmaier, 61 vjeç, humbi ekuilibrin dhe ra poshtë nga shkallët e podiumit, ndërsa i janë shkaktuar një sërë frakturash në fytyrë dhe trup.

 "Duke pasur parasysh rrethanat, ai është relativisht mirë," tha ministria në një deklaratë për mediat. Ishte e paqartë nëse Altmaier, i cili media lokale raportoi se humbi vetëdijen shkurtimisht pas rënies, do të jetë në gjendje të marrë pjesë në mbledhjen e kabinetit të së mërkurës në Berlin.

Ligjvënësit nga i gjithë spektri politik i Gjermanisë, zëdhënësi kryesor i kancelares Angela Merkel dhe ministrat e tjerë i uruan shërim të shpejtë  Altmaier, anëtar i Unionit Demokratik Kristian të Merkel.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011317014694214
array(1) { ["section"]=> string(64) "ministri-gjerman-rrezohet-nga-podiumi-thyen-hunden-pamjet-184017" }