Ministri hungarez i Mbrojtjes jep dorëheqjen, shkak vonesat në ndërtimin e gardhit

Publikuar tek: bota, më 20:17 07-09-2015 Ministri hungarez i Mbrojtjes jep dorëheqjen, shkak vonesat në ndërtimin e gardhit

Ministri i Mbrojtjes së Hungarisë, Csaba Hende ka dhënë dorëheqjen dhe shkak është bërë vonesa në ndërtimin e gardhit, masë e qeverisë hungareze kundër vërshimit të refugjatëve.

Rrjeta 4 metra e lartë duhej të ndërtohej në 175 kilometra përgjatë kufirit me Serbinë brenda muajit gusht por ajo mbetet e pambaruar në një pjesë të madhe të saj. Ajo po ndërtohet nga ushtarët me ndihmën e vullnetarëve ndërsa shumë prej pjesëve të saj prej hekuri ndërtohen në fabrikat e hungarisë nga të burgosurit.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0058629512786865
array(1) { ["section"]=> string(87) "ministri-hungarez-i-mbrojtjes-jep-doreheqjen-shkak-vonesat-ne-ndertimin-e-gardhit-20209" }