Ministri i Bashës i jep postin e drejtorit të SHKB-së së Burgjeve djalit të ish-presidentit

Publikuar tek: politike, më 18:21 30-06-2017 Ministri i Bashës i jep postin e drejtorit të SHKB-së së Burgjeve djalit të ish-presidentit

Denion Meidani është drejtori i ri i Shërbimit të Kontrollit të Brendshëm të Burgjeve.

Djali i ish presidentit Rexhep Meidani është emëruar në këtë post rreth dy javë më parë nga ministri teknik i Drejtësisë, Gazmend Bardhi.

Denion Meidani, njihet për shkrimet e tij në rrjetet sociale ku mban qëndrim të ashpër ndaj qeverisë Rama.

Nuk dihet se sa do të zgjasë karriera e Mejdanit në këtë post, pasi sipas marrëveshjes Rama-Basha, është parashikuar shkarkimi i drejtorëve dhe ministrave teknikë dhe rikthimi në këto poste i atyre që kanë qenë më parë.  Megjithëse kjo lëvizje ishte parashikuar të ndodhte fill pas zgjedhjeve, i vetmi që është rikthyer në postin e tij është Ardian Çela i OSHEE.

erg3egh5h45hj.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0081241130828857
array(1) { ["section"]=> string(97) "ministri-i-bashes-i-jep-postin-e-drejtorit-te-shkb-se-se-burgjeve-djalit-te-ish-presidentit-84575" }