Ministri i Jashtëm Gjerman uron Kombëtaren Shqiptare, politika pjesë e suksesit të sportit shqiptar (FOTOT)

Publikuar tek: sport, më 10:00 02-06-2016 Ministri i Jashtëm Gjerman uron Kombëtaren Shqiptare, politika pjesë e suksesit të sportit shqiptar (FOTOT)

Ministri i Jashtëm Gjerman uron Kombëtaren Shqiptare, duke u bërë në këtë mënyrë një pjesë e pandashme e zhvillimeve të futbollit. Kombëtarja shqiptare sa vjen dhe njeh suksese të mëdha, të cilat nuk mund të mos vihen re edhe nga politikanët e huaj.

Steinmeier uron gjatë kësaj ceremonie ambasadorin shqiptar në Gjermani Artur Kuko, për suksesin që ka arritur ekipi ynë, paralelisht me ambasadorët e gjithë vendeve evropiane.

Dhe sigurisht që të gjithë i urojnë edhe më shumë sukses gjatë kampionatit në Francë2016.

politikanetfutboll2.jpgpolitikanetfutboll.jpgpolitikanetfutboll3.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.21485614776611
array(1) { ["section"]=> string(110) "ministri-i-jashtem-gjerman-uron-kombetaren-shqiptare-politika-pjese-e-suksesit-te-sportit-shqiptar-fotot-42207" }