Ministri i Jashtëm italian bisedë telefonike me Ramën, zbulohen temat e diskutimit

Publikuar tek: politike, më 17:45 13-11-2020 Ministri i Jashtëm italian bisedë telefonike me Ramën, zbulohen temat e diskutimit Luigi di Maio - Edi Rama

Ministri i Jashtëm i Italisë Luigi di Maio ka zhvilluar sot një bisedë telefonike me kryeministrin e vendit Edi Rama.

Më herët teksa fliste nga Fieri në kuadër të platformës “deputeti që duam” Rama tha se kishte folur sot me ministrin përsa i përket situatës së koronavirusit, dhe ky i fundit i kishte thënë se situata atje është shumë e rënduar, duke përfshirë dhe problematikat me autoambulancat.

Bisedën e konfirmon dhe ambasada e Italisë në Tiranë e cila bën me dije se temat kryesore për të cilat është biseduar janë Covid-19, perspektiva jonë europiane dhe bashkëpunimi mes dy vendeve në kuadër të Presidencës shqiptare të OSBE.

Screenshot_9.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Gazment Bardhi sulmon Ramën dhe i drejtohet socialistëve: Nuk jeni dele që t’ju marrë zvarrë ai, që të mbushë xhepat me bandën që drejton
Meta takon ambasadorin e ri të Finlandës në Shqipëri: E falënderova për ndihmën financiare pas tërmetit »
Article Logic
Execution time: 0.011231184005737
array(1) { ["section"]=> string(88) "ministri-i-jashtem-italian-bisede-telefonike-me-ramen-zbulohen-temat-e-diskutimit-227620" }