Ministri i Shëndetësisë Arben Beqiri viziton në QSUT të lënduarit e miningut të PD-së

Publikuar tek: aktualitet, më 11:09 29-05-2017 Ministri i Shëndetësisë Arben Beqiri viziton në QSUT të lënduarit e miningut të PD-së

Ministri i Shëndetësisë, Arben Beqiri vizitoi sot në shërbimin e okulistikës në Qendrën Spitalore Universitare “Nënë Tereza”, të sëmurët e shtruar pas intoksikimit (helmimit) të 2 ditëve më parë, në aktivitetin e Partisë Demokratike.

 Në vizitën e tij ai shoqërohej nga zv/kryeministrja Ledina Mandia.

Ministri konstatoi një përmirësim të ndjeshëm të këtyre pacientëve, të cilët pregatiten të lënë spitalin ditën e sotme.

“Ka një përmirësimi të ndjeshëm të pacientëve. Ato pritet të lënë spitalin ditën e sotme”, është shprehur ndër të tjera ministri. 

Ndërkohë, sipas informacioneve të referuara nga spitalet rajonale rezulton se gjatë natës dhe paraditen e sotme nuk është paraqitur asnjë rast me shenja të intoksikimit (helmimit) që lidhet me incidentin e para dy ditëve.   

Sa u takon pyetjeve mbi origjinën e këtij helmimi dhe autorëve të mundshëm, do t’ju përgjigjen organet kompetente të shtetit shqiptar.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Theren me thika dy të rinj, përfundojnë në spital (DETAJE)
Mblidhet TASK FORCA qendrore kundër KANABISIT »
Article Logic
Execution time: 0.013179063796997
array(1) { ["section"]=> string(91) "ministri-i-shendetesise-arben-beqiri-viziton-ne-qsut-te-lenduarit-e-miningut-te-pd-se-80355" }