Ministri Italian: Faleminderit Edi Rama, këto janë vlera që duhet të përcjellë Europa! (VIDEO)

Publikuar tek: politike, më 21:36 29-03-2020 Ministri Italian: Faleminderit Edi Rama, këto janë vlera që duhet të përcjellë Europa! (VIDEO)

Ministri i Jashtëm i Italisë Luigi Di Maio ka falënderuar sërish Shqipërinë për dërgimin e 30 mjekëve dhe infermierëve shqiptarë që do të ndihmojnë në luftën kundër koronavirusit në zonën më të prekur, atë të Lombardisë.

Ministri italian Di Maio ka shpërndarë fjalën e kryeministrit Edi Rama, duke thënë se këto janë vlera që Europa duhet të tregojë për ata që janë në vështirësi.

“Egoizmi nuk vjen nga Shqipëria. Një leksion për solidaritetitn. Faleminderit kryeministrit Edi Rama. Janë këto vlera fondamentale që Europa duhej të trasmetonte për atë që është në vështirësi”, shkruan ministri italian Di Maio.

 

L’egoismo non ci appartiene. Dall’Albania ?? una lezione di solidarietà. Grazie a Edi Rama. Sono questi i valori fondanti che l’Europa dovrebbe trasmettere a chi è in difficoltà.

Posted by Luigi Di Maio on E Diele, 29 Mars 2020

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.011505126953125
array(1) { ["section"]=> string(96) "ministri-italian-faleminderit-edi-rama-keto-jane-vlera-qe-duhet-te-percjelle-europa-video-200576" }