Ministri izraelit i Mbrojtjes: Shteti Islamik është ngopur me paratë turke për naftën

Publikuar tek: bota, më 16:58 26-01-2016 Ministri izraelit i Mbrojtjes: Shteti Islamik është ngopur me paratë turke për naftën

Ministri izraelit i Mbrojtjes ka lëshuar akuza të forta në drejtim të Turqisë duke thënë se ka sponsorizuar Shtetin Islamik me anë të tregëtisë së naftës.

Moshe Ya'alon tha se “Shteti Islamik ka shumë kohë që shijon paratë e naftës nga Turqia”. Kjo nuk është hera e parë që drejt Turqisë lëshohen akuza për tregëti nafte dhe gazi me militantët e Shtetit Islamik.

Disa muaj më parë ishte presidenti rus, Vladimir Putin, që njoftoi në samitin e G20 për aktivitetin turk në zonat e naftës të kontrolluara nga militantët.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « “Vdekja e bardhë”, kush është snajperisti që ka kryer më shumë se 500 vrasje
Ora e apokalipsit qëndron 3 minuta para mesnate »
Article Logic
Execution time: 0.011715888977051
array(1) { ["section"]=> string(90) "ministri-izraelit-i-mbrojtjes-shteti-islamik-eshte-ngopur-me-parate-turke-per-naften-30990" }