Ministri Naço kërkesë SHBA dhe KiE për informacion rreth shqiptarëve e dënuar jashtë vendit

Publikuar tek: politike, më 14:09 21-09-2015 Ministri Naço kërkesë SHBA dhe KiE për informacion rreth shqiptarëve e dënuar jashtë vendit

Ministri i Drejtësisë Nasip Naço i ka dërguar një kërkesë Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Këshillit të Europës për informacion rreth shqiptarëve të dënuar dhe proceduar jashtë vendit.

Naço ka thënë se kërkesa është bërë në kuadër të procesit të dekriminalizimit ndërsa ka njoftuar se informacioni i mbledhur do të shërbejë për të krijuar një bazë të dhënash për të dënuarit në administratë si dhe do të bëhet dixhitalizimi i zyrës së gjendjes gjyqësore për të dënuarit. Ministri Naço theksoi sërish se qeveria e mbështet procesin e dekriminalizimit.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0073261260986328
array(1) { ["section"]=> string(97) "ministri-naco-kerkese-shba-dhe-kie-per-informacion-rreth-shqiptareve-e-denuar-jashte-vendit-21317" }