Ministri Panariti në Katar, bisedime për financim në bujqësi dhe peshkim

Publikuar tek: politike, më 16:22 11-03-2015 Ministri Panariti në Katar, bisedime për financim në bujqësi dhe peshkim

Ministri i Bujqësisë Edmond Panariti ishte sot i pranishëm në një takim me homoligun e tij në Katar Al Humanidi, ku u bisedua për financimin e ngritjes së serave hidroponike për perime në tokat bujqësore të varfra.

Gjatë bashkëbisedimit, Ministri Panariti i kërkoi homologut të tij mbështetje për pastrimin dhe mirëmbajtjen e kanaleve kullues dhe për rritjen e investimeve në sektorin e peshkimit.

Në fund të takimin, ministri Panariti ftoi homologun e Katarit për një vizitë në Shqipëri për finalizimin dhe nënshkrimin e një marrëveshje në këto fusha, ftesë e cila u pranua nga Ministri i Katarit, Al Humanidi.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0083999633789062
array(1) { ["section"]=> string(76) "ministri-panariti-ne-katar-bisedime-per-financim-ne-bujqesi-dhe-peshkim-5569" }