Ministri Panariti nxjerr bllof Braçen, publikon emrat e pëfituesve të subvensioneve (LISTA E PLOTË dhe SHUMA E PARAVE)

Publikuar tek: politike, më 11:04 22-07-2017 Ministri Panariti nxjerr bllof Braçen, publikon emrat e pëfituesve të subvensioneve  (LISTA E PLOTË dhe SHUMA E PARAVE)

Në vazhdën e akuzave të deputetit Erjon Braçe, për mungese subvensionesh të fermerevë në Lushnje, ministri Panariti i përgjigjet serish, duke bëre të ditur, të kunderten e atyre që thotë.

Ministria e Bujqësisë publikon listën e fermerëve përfitues nga skema e subvencioneve shteërore për bujqesise ne vite per Qarkun Fier, ku perfshihet dhe Lushnja.

Ministria i përgjigjet pretendimeve të deputetit Braçe se, "nuk ka asnjë fermer të thjeshtë perfitues".  Janë rreth 150 vetëm në Lushnje dhe Divjakë.

Ministri e Bujqesisë sqaron se, përdorimi i këtyre fondeve është realizuar në menyre transparente mbi skemat të miratuara nga Keshillit e Ministrave. Përveç KLSH, procedurat janë kontrolluar dhe nga Këshilli i Ministrave, pasi pa miratimin e këtij të fundit, paratë nuk mund të lëvroheshin e aq mëe pak, të çoheshin në "drejtim të paditur".

Qarku Fier 2016:

Screenshot_1.jpg

Screenshot_2.jpg

Screenshot_3.jpg

Screenshot_4.jpg

Screenshot_5.jpg

Screenshot_6.jpg

 Qarku Fier 2013:

Screenshot_1_copy.jpg

Screenshot_2_copy.jpg

Screenshot_3_copy.jpg

Screenshot_4_copy.jpg

Screenshot_5_copy.jpg

Screenshot_5_copy_copy.jpg

Screenshot_6_copy.jpg

Screenshot_7.jpg

Screenshot_8.jpg

 Qarku Fier 2015:

Screenshot_1_copy_copy.jpg

 Screenshot_2_copy_copy.jpg

 

 Screenshot_4_copy_copy.jpg

Screenshot_5_copy_copy_copy.jpg

Screenshot_6_copy_copy.jpg

4.png

5.png

6.png

7.png8.png

9.png

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0073881149291992
array(1) { ["section"]=> string(121) "ministri-panariti-nxjerr-bllof-bracen-publikon-emrat-e-pefituesve-te-subvensioneve-lista-e-plote-dhe-shuma-e-parave-86968" }