Ministri Tahiri kritikon IKMT: Ka vepruar si bandë

Publikuar tek: aktualitet, më 14:05 20-07-2015 Ministri Tahiri kritikon IKMT: Ka vepruar si bandë Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri

Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri është duke zhvilluar një mbledhje me dyer të mbyllura me drejtues të policisë në rrethe dhe të IKMT-së.

Ministri ka kërkuar në mbledhje riverifikimin e çdo objekti të ri ndërsa ka pohuar se Instpektoriati Kombëtar i Mrojtjes së Territorit deri tani ka vepruar si bandë.

Ndërkaq, Tahiri ka paralajmëruar se nëse do të konstatohen shkelje do të nisin edhe procedimet penale për përgjegjësit.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Tortura në Shqipëri, cilët janë komisariatet më të dhunshme sipas Avokatit të Popullit
Thyhen "tabutë" »
Article Logic
Execution time: 0.011718988418579
array(1) { ["section"]=> string(55) "ministri-tahiri-kritikon-ikmt-ka-vepruar-si-bande-16605" }