Ministria e Arsimit: Abuzime në maturën shtetërore, të largohen 11 mësues

Publikuar tek: aktualitet, më 00:17 21-06-2015 Ministria e Arsimit: Abuzime në maturën shtetërore, të largohen 11 mësues Maturante ne provimet e matures

Ministria e Arsimit dhe Shkencës i ka kërkuar komisionit të Maturës shtetërore dhe Drejtorive Arsimore masë administrative për largim nga puna për shkelje trë rregullores në provimin e gjuhës dhe matematikës për 11 administratore. 

Sipas burimeve nga MAS, ata vijnë nga rrethet Kukës, Lushnje dhe Vlorë. Por ndërkohë nëntë prej mësuesve janë nga qyteteti i Lushnjes.

Arsyeja është shkelja e rregullores për kryerjen e provimeve të maturës shtetërore në provimet e gjuhës dhe matematikës. Ndërkohë pritet vendimi i këtij komisioni për të vendosur largimin përfundimtar të tyre.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Arrestohet shoqëruesi i kandidatit të PD në Kamëz, Xhelal Mziu
Vlorë, policia merr ne ruajtje materialet zgjedhore në 432 Qendra Votimit »
Article Logic
Execution time: 0.011552095413208
array(1) { ["section"]=> string(77) "ministria-e-arsimit-abuzime-ne-maturen-shteterore-te-largohen-11-mesues-14153" }