Ministria e Arsimit kallëzim penal ndaj ish-ministrit Tafaj për shpërdorim detyre

Publikuar tek: aktualitet, më 15:47 26-03-2015 Ministria e Arsimit kallëzim penal ndaj ish-ministrit Tafaj për shpërdorim detyre

Ministria e Arsimit dhe Sportit ka kallëzuar penalisht ish-ministrin ne Arsimit Myqerem Tafaj për shpërdorim detyre në akreditimin e një universiteti në kundërshtim me ligjin.

Kallëzimi është bërë nga Sekretari i Përgjithshëm i Ministrisë së Arsimit dhe Sportit, Plarent Ndreca dhe është depozituar në Prokurorinë e Përgjithshme. Sipas kallëzimit, ish ministri i Arsimit Tafaj, akuzohet për shpërdorim detyre, për akreditimin kundër ligjit të një universiteti si dhe për dhënien në kundërshtim me ligjin të ambienteve të një godine për universitetin privat.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ndahet nga jeta babai i Eni Çobanit: Iku njeriu im i shtrenjtë
Pretendimi i policisë italiane se ISIS stërvitet në Shqipëri, por video është filmuar në Irak »
Article Logic
Execution time: 0.0059840679168701
array(1) { ["section"]=> string(87) "ministria-e-arsimit-kallezim-penal-ndaj-ish-ministrit-tafaj-per-shperdorim-detyrer-7016" }