“Ministria e Arsimit prej dy muajsh nuk jep rrogat e plota për arsimtarët”

Publikuar tek: aktualitet, më 23:05 08-02-2017 “Ministria e Arsimit prej dy muajsh nuk jep rrogat e plota për arsimtarët”

“Ministria e Arsimit prej dy muajsh nuk hedh rrogat e plota për arsimtarët”,-ky është denoncimi që ka bërë mësuesi dhe është publikur nga Sali Berisha. 

Mësuesit dixhital thotë se “katër vite rrogat e arsimtareve jo vetem që nuk u rriten asnjë qindarke por për shkak të inflacionit në tërësi dhe inflacionit të mallrave të shportës në veçanti sot çdo arsimtar me rrogen e tij blen së paku 15% më pak sesa 4 vite më parë”.

Postimi i Plotë i Sali Berishës:

Ne Banditistan, Lindita e Edvinit iu mban kundrejt çdo ligji pagat arsimtareve!

Mesuesi dixhital denoncon:
-ministria e arsimit, ne nje akt banditesk mbane nga rrogat e mesueseve dhe u thote se do t'ua japim ne mars?! Shtoj ketu se ne kater vite rrogat e arsimtareve jo vetem qe nuk u rriten asnje qindarke por per shkak te inflacionit ne teresi dhe inflacionit te mallrave te shportes ne veçanti sot çdo arsimtar me rrogen e tij blene se paku 15% me pak sesa 4 vite me pare. Nderkohe qe ne vitet 2006-2013 rrogat e mesueseve u rriten 120-150%! sb

"Pershendetie z berisha ju lutem beheni publike se ministria e arsimit ka 2 muaj qe nuk heth rrog te plot per ne arsimtaret por vetem nga 12 dit pun dhe na thone se ne mars do marim kto lek gjoja qe do ngriet rroga ju lutem anonim"

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Prostituta 21-vjeçare, Ambra, e kontaktuar edhe nga deputetë: "Do shkojmë te shefi se paguan mirë"
Apeli i vogëlushes për ndihmë: Unë jam një luftuese kanceri, më ndihmoni të fitoj »
Article Logic
Execution time: 0.0098428726196289
array(1) { ["section"]=> string(78) "ministria-e-arsimit-prej-dy-muajsh-nuk-jep-rrogat-e-plota-per-arsimtaret-68153" }