Ministria e Energjisë: Basha përdor politikisht çdo vdekje

Publikuar tek: politike, më 12:37 15-02-2015 Ministria e Energjisë: Basha përdor politikisht çdo vdekje

Reagon pas deklaratave të kreut të PD, Ministria e Energjisë dhe Industrisë duke thënë se në vendngjarje kanë shkuar Reparti i Inspektimit dhe Shpëtimit në Miniera të cilët do të kryejnë hetimet dhe më pas do të meren masat përkatëse.

Sipas MEI, Basha nuk priti hetimet por gjeti rastin për të spekuluar duke përdorur politikisht çdo vdekje. Ministria e Energjisë tha se së shpejti do të publikohen edhe rezultatet e hetimit të aksidentit ku humbi jetën një minator dhe do të meren masat përkatëse.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010211944580078
array(1) { ["section"]=> string(62) "ministria-e-energjise-basha-perdor-politikisht-cdo-vdekje-3390" }