Ministria e Financave: Tatimorët presion me gjoba bizneseve për votën. Raportoni në këtë numër telefoni

Publikuar tek: aktualitet, më 15:51 04-06-2017 Ministria e Financave: Tatimorët presion me gjoba bizneseve për votën. Raportoni në këtë numër telefoni

Përmes një deklarate, ministria e Financave e udhëhequr nga ministrja teknike e propozuar nga PD, Helga Vukaj thotë se inspektorët tatimorë po ushtrojnë presion përmes gjobave ndaj subjekteve tatimpaguese për shkak të bindjeve politike.

Ministria e Financave u bën thirrje tatimpaguesve që për çdo rast kur ata  ndjehen nën presione abuzive të motivuara politikisht, të denoncojnë menjëherë këtij institucioni.

Deklarata:

Ministria e Financave, në kuadër të verifikimit të disa informacione, është njoftuar se inspektorë tatimorë po ushtrojnë presion përmes gjobave ndaj subjekteve tatimpaguese duke mbajtur ndaj tyre qëndrime selektive bazuar në përkatësinë e tyre partiake.

Veprime të tilla janë të patolerueshme. Ministria e Financave u kërkon Drejtorive Rajonale të Tatimeve si dhe inspektorëve tatimorë që të jenë profesional dhe korrekt në zbatimin e ligjit. Në të gjitha rastet kur do të evidentohen presione dhe shantazhe të tilla përmes gjobvënies ndaj biznesit, do të merren masa ndëshkimore bazuar në legjislacionin në fuqi.

Ministria e Financave u bën thirrje tatimpaguesve që për cdo rast kur ata do të ndjehen nën presione abuzive të motivuara politikisht, të denoncojnë menjëherë pranë nesh.

Ata jane të lutur që të na shkruajnë ose të na dërgojnë foto apo filmime në numrin 0676054545. (Whatsapp, Viber).

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Bashkëshortja e biznesmenit të vrarë gjatë atentatit në Vlorë shkruan fjalë të ndjera që të këpusin shpirtin
Provimet e shtetit, ministrja e Arsimit “porosi” maturantëve »
Article Logic
Execution time: 0.0096619129180908
array(1) { ["section"]=> string(107) "ministria-e-financave-tatimoret-presion-me-gjoba-bizneseve-per-voten-raportoni-ne-kete-numer-telefoni-81198" }