Ministria e Kulturës, publikon listën me projekte, ja fituesit, mes tyre edhe gazetarë

Publikuar tek: kulture-art, më 11:22 20-02-2019 Ministria e Kulturës, publikon listën me projekte, ja fituesit, mes tyre edhe gazetarë

Ministria e Kulturës ka publikuar listën me fituesit e projekteve për këtë vit.

Projektet do te kënë fokus, artin, kulturën dhe trashëgiminë kulturore. Lista përbëhet me 151 fitues, ndërsa aktivitetete do të zhvillohen jo vetëm në Tiranë, por edhe në qytete të tjera të vendit.

Vihet re se në listë, përveç regjisorëve, aktorëve, skulptorëve, prjekt kanë fituar edhe gazetarë.

Përmendi, këtu botuese, Alda Bardhyli, moderatoren Monika Stafa etj.

Për më tepër shih listën si mëposhtë:

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

10.jpg

11.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0064449310302734
array(1) { ["section"]=> string(90) "ministria-e-kultures-publikon-listen-me-projekte-ja-fituesit-mes-tyre-edhe-gazetare-153512" }