Ministria e Mbrojtjes jep detajet, si paraqitet gjendja në vend nga reshjet

Publikuar tek: aktualitet, më 18:06 01-03-2018 Ministria e Mbrojtjes jep detajet, si paraqitet gjendja në vend nga reshjet

Ministria e Mbrojtjes ka dhënë informacion për situatën e krijuar në vend pas reshjeve të dendura të dëborës.

Sipas raportit në qarkun e Shkodrës reshjet ditën e sotme kanë qenë të një intensiteti më të ulët dhe si pasojë janë bllokuar akset rrugore:

-Bogë-Theth, Shkodër-Mali i Shoshit- Bregu i Lumit në Bashkinë e Shkodrës;

- Rrugët rurarle në Njësitë Administrative Rrape, Gjegjan, Luf Qerret të Bashkisë së Pukës;

-Kelmend në Bashkinë e Malësisë së Madhe;

-Fshati Barbullush në Bashkinë e Vaut të Dejës;

Ndërsa në qarkun e Kukësit situata duket më e stabilizuar, ku Rruga e Kombit dhe akset rurale janë lehtësisht të kalueshme pa zinxhirë.

Në qarkun e Dibrës, në Bashkinë e Klosit është bllokuar Njësia Administrative Klos, ndërsa në Bashkinë e Matit është hapur aksi rrugor në Njësinë Administrative Macukull.

Ministria ka njoftuar se po punohet dhe në stabilizimin e zonave të bllokuara dhe në hedhjen e kripës në rrugët kryesore të rrezikuara nga ngrica.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « U arratis pas vendimit të gjykatës shqiptare, kapet në Itali Gentian Nezaj
Arrestohet ish shefi i anti-drogës në Vlorë? Gazetari: Sapo e takova në stadium (FOTO) »
Article Logic
Execution time: 0.010742902755737
array(1) { ["section"]=> string(81) "ministria-e-mbrojtjes-jep-detajet-si-paraqitet-gjendja-ne-vend-nga-reshjet-111912" }